Kadra FCE

Zatrudniamy wykwalifikowany i profesjonalny zespół dydaktyczny. Nasi nauczyciele to absolwenci wydziałów filologicznych, legitymujący się znakomitą znajomością języka, odpowiednim przygotowaniem metodycznym i doświadczeniem w nauczaniu. Nauczyciele posiadają duże doświadczenie w prowadzeniu grup, biegle posługują się gruntowną wiedzą z zakresu nauczania języka obcego.

JĘZYK ANGIELSKI

Małgorzata Szewczak

 • Jestem nauczycielem, lektorem oraz autorem książek do nauki języka angielskiego. Prowadzę zajęcia głownie z uczniami z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz młodzieżą z gimnazjum. Lubię wykonywać swoją pracę, przygotowuję dużo dodatkowych ćwiczeń i zabaw, aby moje lekcje były ciekawe i motywowały uczniów do nauki. Prywatnie uwielbiam czytać i podróżować po świecie. Zapraszam na moje lekcje :-)

Magdalena Ołowska

 • Jestem magistrem filologii angielskiej ze specjalnością nauczycielską oraz tłumaczeniową, jak również magistrem filologii polskiej ze specjalnością medialno-biznesową z językiem angielskim. Ponadto prowadzę zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Moja wiedza to nie tylko teoria. Kilka kilkumiesięcznych pobytów w Stanach Zjednoczonych w czasie studiów pozwoliło mi poznać czym jest żywy język, przybliżyło mi również kulturę i realia życia w tym kraju, czym zawsze chętnie dzielę się ze swoimi słuchaczami. Od początku nauczanie jest nie tylko moją pracą, ale również pasją, którą staram się nieustannie rozwijać. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć zarówno z dorosłymi i młodzieżą, jak i z dziećmi w wieku szkolnym oraz przedszkolnym, uczę zarówno osoby indywidualne, jak i grupy – na różnych poziomach zaawansowania. W czasie wakacji brałam także udział w obozach językowych z dziećmi i młodzieżą jako lektor języka angielskiego. Dzięki temu mogłam wzbogacić swój warsztat pracy (nauka przez zabawę) oraz ulepszyć metody nauczania. Ponadto uwielbiam zwiedzać różne zakątki świata, poznawać ludzi i kulturę innych krajów.

Katarzyna Mroczyńska

 • Jestem nauczycielem języka angielskiego, z wykształcenia magistrem filologii i ekonomii. Od kilkunastu lat prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe z młodzieżą i dorosłymi na wszystkich poziomach zaawansowania. Mam doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego ogólnego i specjalistycznego (ekonomicznego, finansowego czy prawniczego). Ponadto jestem wykładowcą w Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
  Poza językiem i kulturą krajów anglosaskich moje zainteresowania to m.in. tłumaczenie tekstów specjalistycznych, najnowsze osiągnięcia w dziedzinie komputerowego wspomagania procesu tłumaczenia i neurolingwistyka. W wolnych chwilach chętnie podróżuję, czytam i tańczę.

Wioletta Rucińska

 • Jako nauczyciel języka angielskiego z wieloletnim stażem przeszłam różne etapy edukacji – od nauczania małych dzieci, przez szkołę podstawową, gimnazjalną, średnią, po osoby dorosłe. Obecnie skupiłam się na pracy z młodzieżą, głównie licealną. Jestem również nauczycielem w I L.O. w Siedlcach. Przygotowuję do matury i innych egzaminów zewnętrznych o wielu lat. Praca z młodzieżą sprawia mi ogromną frajdę. Mogę zdecydowanie powiedzieć, że moja praca to moja największa pasja, której poświęcam najwięcej czasu i energii. Uważam, że ogromną rolę w nauczaniu pełni nawiązanie odpowiedniego kontaktu z uczniami – w dobrej atmosferze i z odpowiednią motywacją nauka wygląda zupełnie inaczej :-) Obserwowanie efektów wdrażanej wiedzy i to największa nagroda dla nauczyciela. Prywatnie uwielbiam podróże, czym skutecznie zarażam moją 10-letnią córkę :-) Poza tym kocham muzykę, która towarzyszy mi w życiu na każdym kroku (na lekcjach zwykle też ;-).

Katarzyna Głuchowska

 • Jestem lektorem języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu osób w różnym wieku i na różnych poziomach zaawansowania. Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem również egzaminatorem maturalnym od wielu lat. Dzięki doświadczeniu w szkole państwowej i szkołach językowych oraz nauce osób indywidualnych oferuję skuteczną naukę, elastyczne metody pracy poparte przygotowaniem metodycznym i doświadczeniem. Cały czas staram się rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę poprzez liczne wyjazdy do Wielkiej Brytanii czy Irlandii oraz tłumaczenia dla różnych instytucji, m.in. Prokuratury Rejonowej czy Policji. Jestem nauczycielem z zawodu i pasji. Ponieważ uczę języka angielskiego od kilkunastu lat, bardzo łatwo rozpoznaję indywidualne potrzeby moich uczniów i bardzo szybko nawiązuję z nimi kontakt. Nauka ze mną nigdy nie jest ani nudna, ani trudna, a już na pewno nie rutynowa.

Justyna Remiszewska

 • Naukę języka angielskiego rozpoczęłam w wieku 8 lat. Od pierwszych lekcji ten przedmiot stał się moim ulubionym. Ukończyłam liceum ogólnokształcące o profilu językowym oraz studia na kierunku filologia angielska. Swoje zamiłowanie do języka połączyłam z pasją do śpiewu i gry na fortepianie, co okazało się całkiem przydatne :-) Miłość do dzieci i do nauki sprawiła, że wybór życiowej drogi stał się oczywisty. Moi uczniowie nie posiadają ani dolnej ani górnej granicy wiekowej :) Uważam że nauka angielskiego to przede wszystkim dobra zabawa i uśmiech nauczyciela którym staram się obdarzać moich uczniów i przy okazji sprawiać, że chętnie wracają do mnie na lekcje po nową wiedzę. Na moich zajęciach każdy otrzyma szacunek i wsparcie. Jako że muzyka jest najlepszym wspomagaczem nauki języka angielskiego, nikt nie wyjdzie ode mnie z zajęć bez nowej piosenki w swojej głowie. :-)

JĘZYK NIEMIECKI

Dorota Drabik

 • Jestem absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 12 lat zajmuję się nauczaniem języka niemieckiego jako obcego na wszystkich poziomach zaawansowania jako czynny nauczyciel. Przygotowuję słuchaczy do egzaminów maturalnych i gimnazjalnych, pomagam przełamać bariery komunikacyjne. Uwielbiam niebanalne ćwiczenia, zabawy językowe. Największą radością w mojej pracy jest entuzjazm z jakim uczniowie podchodzą do kolejnych zadań. Moim celem jest nie tylko rozwijanie umiejętności językowych, ale także pokazanie tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem, że niemiecki da się lubić. Tak jak i w życiu, tak i na zajęciach przeplatam ciężką pracę z humorem. Uważam, że nauka języka to nie tylko gramatyka i ćwiczenia, lecz także kultura, historia i ludzie danego kraju. Dlatego chętnie angażuje sie w projekty kulturalno – językowe, wymiany międzynarodowe. Niemcy to nasi sąsiedzi, więc znajomość języka otwiera przed nami nowe horyzonty a mi dała możliwość zawarcia nowych wspaniałych przyjaźni. W wolnych chwilach sięgam po dobry film, biegam lub tańczę. Do zobaczenia na zajęciach :-)

Radosław Maziarz

 • Pochodzę z Tarnobrzega i mam 9-letnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych. Wcześniej pracowałem w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Tarnobrzegu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Byłem stypendystą Uniwersytetu w Bielefeld. Obecnie jestem doktorem nauk humanistycznych, pracownikiem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i wykładowcą języka niemieckiego oraz hiszpańskiego. Realizuję również projekty wymiany młodzieży w ramach Unii Europejskiej. Prywatnie jestem pasjonatem Afryki. Interesuję się również nauką i nauczaniem języków obcych, grafiką komputerową i fotografią.

JĘZYK FRANCUSKI

Ewa Próchniewicz

 • Bonjour! Buongiorno! Jestem absolwentką filologii romańskiej, wykładowcą na uczelni i mam przyjemność pracować od wielu lat jako lektor języka francuskiego oraz włoskiego w szkole FCE w Siedlcach. Uważam, że język pozwala nam pełniej poznać świat, nowe kultury, ciekawych ludzi, dlatego też na zajęciach stawiam przede wszystkim na komunikację, tak aby zdobyta wiedza otworzyła drzwi do wielu zakątków na świecie. Jestem osobą z dużym zasobem pozytywnej energii i staram się aby moje zajęcia były pozbawione nudy. Zatem stosuję różnorodne metody i techniki pracy oraz urozmaicone środki dydaktyczne dostosowane do poziomu oraz wymagań uczestników kursu. Zapraszam na moje zajęcia. A bientôt, a presto!

Emilia Orzełowska

 • Jestem absolwentką romanistyki na UW. Jako lektor języka francuskiego, szczególnie cenię sobie zajęcia z najmłodszymi dziećmi, bo to właśnie na tym etapie życia zaczyna się przygoda z językiem. Dlatego też od wielu lat uczę dzieci w szkole FCE oraz w przedszkolu (im. Kubusia Puchatka). Jestem osobą otwartą i pogodną. Bardzo dobrze współpracuje mi się z dziećmi. Jako matka dwójki dzieci dobrze rozumiem potrzeby najmłodszych. Na moich zajęciach wykorzystuję bardzo dużo ciekawych i kolorowych materiałów. Uczę dzieci poprzezgry, śpiew i dobrą zabawę.Kilka razy w roku robimy wspólnie plakaty dotyczące kultury, tradycji i życia codziennego krajów frankofońskich – jest to jeden z elementów zajęć najbardziej lubiany przez dzieci. Zapraszam serdecznie na moje zajęcia!!!

JĘZYK WŁOSKI

Ewa Próchniewicz

 • Bonjour! Buongiorno! Jestem absolwentką filologii romańskiej, wykładowcą na uczelni i mam przyjemność pracować od wielu lat jako lektor języka francuskiego oraz włoskiego w szkole FCE w Siedlcach. Uważam, że język pozwala nam pełniej poznać świat, nowe kultury, ciekawych ludzi, dlatego też na zajęciach stawiam przede wszystkim na komunikację, tak aby zdobyta wiedza otworzyła drzwi do wielu zakątków na świecie. Jestem osobą z dużym zasobem pozytywnej energii i staram się aby moje zajęcia były pozbawione nudy. Zatem stosuję różnorodne metody i techniki pracy oraz urozmaicone środki dydaktyczne dostosowane do poziomu oraz wymagań uczestników kursu. Zapraszam na moje zajęcia. A bientôt, a presto!

JĘZYK HISZPAŃSKI

Radosław Maziarz

 • Pochodzę z Tarnobrzega i mam 9-letnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych. Wcześniej pracowałem w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Tarnobrzegu oraz w Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Byłem stypendystą Uniwersytetu w Bielefeld. Obecnie jestem doktorem nauk humanistycznych, pracownikiem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i wykładowcą języka niemieckiego oraz hiszpańskiego. Realizuję również projekty wymiany młodzieży w ramach Unii Europejskiej. Prywatnie jestem pasjonatem Afryki. Interesuję się również nauką i nauczaniem języków obcych, grafiką komputerową i fotografią.

JĘZYK ROSYJSKI

Aldona Borkowska

 • Jestem doktorem nauk humanistycznych, absolwentką rusycystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jako nauczyciel akademicki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach od 12 lat pracuję z młodzieżą i dorosłymi. Mam doświadczenie w nauczaniu języka rosyjskiego na wszystkich poziomach. Prowadzę kursy maturalne na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz zajęcia dla osób indywidualnych i firm w zakresie języka specjalistycznego. Zajmuję się również tłumaczeniem tekstów z różnych dziedzin. Poza językiem i kulturą rosyjską moją pasją jest odkrywanie uroków Polski, literatura oraz urządzanie wnętrz. Prowadzę zdrowy tryb życia i uprawiam sport.


Lektorzy przygotowujący do egzaminów maturalnych i gimnazjalnych to czynni nauczyciele pracujący w siedleckich szkołach. Są to ludzie z ogromną wiedzą, którzy swoją pracę wykonują z wielką pasją i zaangażowaniem, a co najważniejsze - z sukcesem.

JĘZYK POLSKI

mgr Małgorzata Połeć

 • Dyplomowany nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze w szkole ponadgimnazjalnej,
 • staż pracy 21 lat,
 • egzaminator OKE (nr 731001644),
 • doradca metodyczny w zakresie nauczania języka polskiego w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

GEOGRAFIA

Paweł Bareja

 • Jestem absolwentem Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Wyniki mojej pracy magisterskiej były prezentowane na międzynarodowej konferencji „Klimat i bioklimat miast” w Łodzi (październik 1997 r.), a następnie opublikowane w „Acta Universitatis Lodziensis” (Folia geographica phisica 3, 1998).
 • Przez 8 lat byłem doradcą metodycznym w zakresie geografii w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
 • Byłem członkiem Rejonowej Komisji Konkursu Geograficznego (2004 r.) oraz członkiem Wojewódzkiej Komisji Konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu „Mazury Cud Natury”.
 • Jestem członkiem Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej, wśród swoich uczniów mam finalistów tej olimpiady. W 2012 r. byłem inicjatorem i organizatorem ogólnopolskich zawodów finałowych XXXVIII Olimpiady Geograficznej, które odbyły się w Siedlcach.
 • Od 2004 r. posiadam uprawnienia egzaminatora egzaminu maturalnego z geografii oraz pełnię funkcję przewodniczącego zespołu egzaminatorów sprawdzających maturę.
 • W roku szkolnym 2014/2015 uczestniczyłem w pilotażowym szkoleniu organizowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie: Sprawdzanie i ocenianie zadań na egzaminie maturalnym z geografii w formule od roku szkolnego 2014/2015.
 • Na zlecenie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej prowadziłem szkolenia egzaminatorów sprawdzających maturę z geografii w różnych miastach Polski, w ramach projektu „Pilotaż nowych egzaminów maturalnych”.
 • Jestem arbitrem w zakresie egzaminu maturalnego z geografii do rozpatrywania odwołań.
 • Ponad 20 lat uczę geografii w II LO w Siedlcach przygotowując uczniów do matury. Dzięki dużemu doświadczeniu moi uczniowie uzyskują bardzo wysokie wyniki na maturze i dostają się na wymarzone uczelnie w całym kraju.

MATEMATYKA

Anna Pierzchanowska

 • Jestem magistrem matematyki o specjalności finansowej. Ponadto ukończyłam podyplomowe studia z przygotowania pedagogicznego oraz z oligofrenopedagogiki. Jako nauczyciel matematyki pracuję od 2007 r. Od początku pracy zawodowej jestem nauczycielem w szkole ponadgimnazjalnej. W latach 2010-11, jako jeden z czterech nauczycieli w Polsce, zostałam zatrudniona do pomocy przy realizacji projektu dotyczącego innowacyjnych metod nauczania matematyki. Zaś w roku szkolnym 2013-14 prowadziłam, również w ramach projektu edukacyjnego, zajęcia z uczniami mającymi trudności w zdobywaniu umiejętności matematycznych. Mam własną szkołę matematyki, w której kursantami są nie tylko licealiści, ale także studenci uczelni technicznych. Moją specjalnością jest przygotowywanie młodzieży do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz studentów do kolokwiów i egzaminów. Formy i metody pracy dobieram indywidualnie do każdego ucznia. Starannie przygotowuję treści i materiały do moich zajęć. Jestem nauczycielem z pasją i z powołania. Myślę, że dlatego nie wróciłam jeszcze z pracy zmęczona. Prywatnie jestem osobą energiczną i optymistycznie patrzącą na świat. Każdy dzień rozpoczynam uśmiechem. W wolnych chwilach wiernie kibicuję siatkarzom KPS Siedlce oraz piłkarzom Legii Warszawa. A od niedawna, w myśl zasady, że na naukę nigdy nie jest za późno, uczę się gry w szachy.

Paulina Kozioł

 • Licencjat z matematyki finansowej, Magister matematyki stosowanej, na co dzień bankowiec z kilkuletnim stażem. Od 12 lat uczę młodzież na różnym stopniu zaawansowania od szkoły podstawowej po studentów Politechnik. Prowadzę kursy przygotowujące do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Ciągle się rozwijam w kierunku nauczania matematyki, co sprawia mi to ogromną przyjemność.

HISTORIA I WOS

mgr Robert Garwoliński

 • 11-letni staż pracy w szkole
 • dyplomowany nauczyciel historii i WOS-u
 • do matury przygotowuje od 9 lat
 • egzaminator maturalny OKE z historii (nr 735101822)
 • egzaminator maturalny OKE wiedzy o społeczeństwie (nr 735200425)

CHEMIA

mgr Grażyna Barcińska

 • nauczycielka chemii w liceum ogólnokształcącym od 24 lat;
 • nauczyciel akademicki od 8 lat;
 • egzaminator maturalny z chemii od 2000 roku (nr ewidencyjny 736200010);
 • przewodnicząca zespołu oceniającego egzamin maturalny z chemii od 9 lat;
 • organizatorka konkursów chemicznych;
 • współpracownik CKE w ramach projektu Budowa Banku Zadań w latach 2014 -2015;
 • współpraca z wydawnictwami edukacyjnymi (Nowa Era, Tutor, Operon) – współautorstwo i recenzje materiałów dydaktycznych.
  Publikacje:
  • Konsultacja merytoryczna podręcznika: M. Litwin, Sz. Styka – Wlazło, J. Szymońska – To jest chemia 1. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Wydawnictwo Nowa Era, Warszawa 2012.
  • Konsultacja merytoryczna podręcznika: M. Litwin, Sz. Styka – Wlazło, J. Szymońska – To jest chemia 2. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Wydawnictwo Nowa Era, Warszawa 2013.
  • Praca zbiorowa - Teraz matura, chemia 2015. Zadania i arkusze maturalne. Wydawnictwo Nowa Era, Warszawa 2014, str. 98.
  • M. Andresz, G. Barcińska, W. Bieńkowska, M.A. Bigos, Z. Głowacki, A. Janich – Kilian, G. Modrzyńska, G. Pajor, J. Sawicka – Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów. Oficyna Wydawnicza Tutor, Toruń 2006.
 • autorka zadań maturalnych na egzaminy próbne z chemii dla wydawnictwa Nowa Era;
 • doświadczenie w przygotowaniu do egzaminu maturalnego i olimpiady chemicznej;

FIZYKA

Ariel Miłkowski

 • Jeszcze podczas studiów inżynierskich na kierunku budownictwo, które zacząłem w 2007 roku odkrywałem w sobie pasję do nauczania, która sprawiła, że od ponad 10 lat uczę zarówno dorosłych jak i młodzież. Z racji posiadania wykształcenia technicznego uczę przede wszystkim przedmiotów ścisłych, w tym fizyki i matematyki.
 • Od 2013 roku jestem laborantem fizycznym na Colegium Mazovia co dało mi doświadczenie w pracy nie tylko z pojedynczymi uczniami ale również z grupą. Od 2016 roku ściśle współpracuję także ze Stowarzyszeniem EduSzansa gdzie uczymy i dbamy o zdrowy rozwój dzieci.
 • Obecnie jestem pełnoetatowym korepetytorem prowadzącym własną działalność oraz współpracuję z niepublicznymi szkołami, gdzie prowadzę kursy przygotowujące do matury.
  Moim celem nadrzędnym jest takie przekazywanie wiedzy i umiejętności, aby uniezależniać moich studentów od osoby nauczyciela i dawać narzędzia do przyszłego samodzielnego zdobywania wiedzy i osiągania sukcesów na egzaminach, do których chcą podejść.
  Ponieważ nie jestem typowym nauczycielem, a raczej pasjonatem edukacji to zajęcia u mnie odbywają się w atmosferze koleżeńskiej co, moim zdaniem, ma dobry wpływ na chłonięcie wiedzy przez młode umysły.

BIOLOGIA

dr hab. Beata Jakubik

 • nauczyciel akademicki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach;
 • od 15 lat nauczyciel biologii w liceum ogólnokształcącym, od 2005 roku egzaminator maturalny;
 • w 2006 r. obserwator egzaminów maturalnych z ramienia Akademii Podlaskiej (obecnie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach) w województwie mazowieckim;
 • członek jury Olimpiady Wiedzy Ekologicznej stopnia wojewódzkiego;
 • od 2009 roku współpracuje z Wydawnictwem Pedagogicznym OPERON.
 • Współautorka następujących publikacji:
  1. Balerstet J., Betleja L., Falkowski T., Jakubik B., Kościelniak R., Kulpiński K., Tyc A., Zaleska-Szczygieł M. Vademecum. Matura 2011. 2012. 2013. Biologia. Wydawnictwo OPERON, Gdynia, s.448.
  2. Jakubik B., Szymańska R. 2012. Biologia. Seria „Odkrywamy na nowo”. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Wydawnictwo OPERON, Gdynia, s.184.
  3. Jakubik B., Szymańska R. 2012. Program nauczania. Biologia. Seria „Odkrywamy na nowo”. Zakres podstawowy, szkoła ponadgimnazjalna. Wydawnictwo OPERON, Gdynia, s. 38.
  4. Jakubik B., Szymańska R. 2012. Scenariusze lekcji. Biologia – zakres podstawowy, szkoła ponadgimnazjalna. Wydawnictwo OPERON, Gdynia, s.120.
  5. Szymańska R., Jakubik B. 2012. Zeszyt ćwiczeń. Biologia – zakres podstawowy. Szkoła ponadgimnzjalna, do serii Ciekawi świata i Odkrywamy na nowo. Wydawnictwo OPERON, Gdynia, s. 80.
Wybierz FCE!
First Class Education Europejska Placówka Edukacyjna w Siedlcach
08-110 Siedlce ul. Czerwonego Krzyża 2 I piętro
tel. +48 25 740 22 22 fax +48 25 740 21 28 tel. kom. +48 692 409 298
www.fce.siedlce.pl sekretariat@fce.siedlce.pl